Üroloji

Beykent Üniversitesi Hastanesi Üroloji bölümü, tecrübeli kadrosu ile erkek, kadın ve çocuk hastalara güncel ürolojik tanı ve tedavi seçeneklerini sunmaktadır. 

Endoüroloji ve Taş Hastalıkları:

Beykent Üniversitesi Hastanesi’nde üriner sistem taş hastalıklarına (böbrek, mesane ve idrar yolu taşları)  tamamen endoskopik (kapalı) ameliyatlar ile müdahale edilmektedir. Taşın yeri ve büyüklüğüne göre laparoskopik böbrek ve idrar yolu taşı ameliyatları,  idrar yolundan kamerayla girilerek yapılan Holmium-lazer ve Thulium-lazer taş ameliyatları, perkütan taş cerrahisi (PCNL) ameliyatları başarıyla uygulanmaktadır. 

Prostat Hastalıkları:

Hastanemizde iyi huylu prostat büyümesi (BPH), prostat enfeksiyonları ve diğer prostat hastalıklarına tedavi olanakları sağlanmaktadır.  Erkeklerde en sık görülen kanser olan prostat kanseri tarama ve teşhisi, prostat enfeksiyonlarının tedavisi ve kapalı prostat ameliyatları yapılmaktadır. Prostat cerrahisinde en yeni teknoloji olan Thulium-lazer ile prostat ameliyatları (ThuLEP) gerçekleştirilmekte, bu metod hastalara kanamasız bir ameliyat ve kısa hastane yatışı sağlamaktadır. 

Üroonkoloji:

Hastanemizde prostat kanseri, mesane kanseri, prostat kanseri ve testis kanserlerinde geniş tanı ve tedavi seçenekleri mevcuttur. Böbrek kanserlerinde laparoskopik ameliyatlar standart tedavi olarak uygulanmaktadır. Böbrek tümörlerinin böbreğin korunarak çıkarılması ameliyatları da laparoskopik olarak gerçekleştirilmektedir.  Hastanemizde tanı amaçlı prostat biyopsisi yapılmakta, prostat kanserinde sinir koruyucu laparoskopik (kapalı) cerrahi ile en başarılı tedavi sunulmaktadır. Mesane kanserlerinde tümörü temizleyen TUR  ameliyatları ve  ilerlemiş hastalıklarda tüm mesanenin  alındığı Laparoskopik Sistektomi sıklıkla uygulanmaktadır.  Bu hasta grubunda medikal onkoloji ve radyasyon onkolojisi ile entegre tedavi planlaması yapılmaktadır. 

Kadın Ürolojisi: 

Kadınlarda sık görülen idrar kaçırma tedavileri ve ameliyatları yapılmakta,   kronik sistit gibi hastalıklara tanı ve tedavi hizmeti sağlanmaktadır. 

Çocuk Ürolojisi

Çocuk ürolojisi gebelik,  doğum ve sonraki dönemde çocuklarda görülen ürolojik sorunlarla ilgilenir. Sünnet ve yenidoğan sünneti, inmemiş testis, çocuk hidroseli ve taş hastalıkları bunlardan bazılarıdır.  Çocuklarda  acil gelişen durumlarda (testis travması, testis torsiyonu – burulması ve akut skrotum) hızlı  müdahale ile  başarılı bir tedavi sağlanmaktadır. 

Androloji:

Erkeklerde sık görülen erektil disfonksiyon (sertleşme ) ve prematür ejakulasyon (erken boşalma) problemlerine tanı ve tedavi sağlanmaktadır.  Erkek infertilitesi olarak adlandırılan erkeğe bağlı kısırlık durumlarına yönelik olarak muayene, tetkik ve tedavi başta Kadın Doğum Bölümü olmak üzere diğer tıpta uzmanlık dalları ile birlikte  gerçekleştirilmektedir.

Ürodinami Ünitesi: 

İdrar tutma ve idrar yapma ile ilgili işlevsel mesane problemleri  Ürodinami Ünitesi’nde yapılan  testlerle değerlendirilebilir.  Her tipte idrar kaçırma sorunlarına (çocuklarda ve erişkinlerde) ürodinamik çalışmalar ile tanı koyulur ve tedavi sağlanır. Nörolojik hastalıklara (travmalar, inme, MS gibi) eşlik eden mesane problemlerine de ilgili branşlar ile eşgüdüm içerisinde tedavi sağlanır. 

Mail Gönderimi Başarılı oldu

x

Uzmanlarımıza Sorun

Talebinizle ilgili yardımcı olabilmemiz için lütfen formu doldurun.