Ziyaretçi Kuralları

Hasta ziyaretçilerinin kabul edilmesi, hastanemizde belirlenen usul ve esaslara uygun olarak hastaların huzur ve sükûnlarını bozaca davranış ve tutumlara sebebiyet vermeyecek şekilde gerçekleştirilmelidir.

Hastanızın sağlığı açısından bu konuda bize yardımcı olmanızı ve hastanemizin ziyaret politikası çerçevesinde belirlenen usul ve esasları hakkında sağlık çalışanlarımızdan bilgi almadan hasta ziyareti yapmamanız gerektiğini önemle belirtmek isteriz.

- Hasta ziyaret saatleri öğle 12:00 -14:00, akşam 19:00- 21:00' dır. Hastaların dinlenebilmeleri ve tedavilerinin yapılabilmesi için ziyaret saatleri dışında, hasta ziyareti için ısrar edilmemelidir. 

- Hasta ziyaretleri 15 dakikadan fazla uzun tutulmamalı, her hasta başında aynı anda ikiden fazla ziyaretçi olmamalıdır. 

- Hasta başında herhangi bir şey yenilip, içilmemelidir. Hastaneye dışarıdan yiyecek içecek, canlı-cansız çiçek getirilmemelidir. 

- 10 yaşından küçük çocuklar ziyarete kabul edilmeyecek olup, hasta ziyaretine getirilmemelidir.

- Hasta odalarında ve koridorlarda diğer hastaları rahatsız edecek derecede yüksek sesle konuşulmamalı, diğer hasta odalarına ve birimlere girilmemesi gerekmektedir. 

- Ziyaret süresince hasta yataklarına oturulmamalı ve hastane ortamında bulunan her şeyle olabildiğince temastan kaçınılmalıdır. 

- Ziyaret esnasında diğer hastalar rahatsız edilmemeli, gereksiz ve meraklı sorular sorulmamalıdır. 

- Ateş, öksürük, aksırık ve balgam çıkarma gibi şikayeti olanlar ve bilinen bir enfeksiyon hastalığı olan kişiler ziyaretçi olarak kabul edilmemektedir. 

- Ziyaret öncesi ve sonrası eller mutlaka yıkanmalıdır.

- Ziyaret esnasında hastaları psikolojik olarak etkileyecek moral bozucu söz ve davranışlardan kaçınılmalıdır.

Anlayışınız ve işbirliğiniz için teşekkür ederiz.

DAHA SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN HİZMETİNİZDEYİZ.

Mail Gönderimi Başarılı oldu

x

Uzmanlarımıza Sorun

Talebinizle ilgili yardımcı olabilmemiz için lütfen formu doldurun.